Srpen 2016

Would you rather/ book edition

29. srpna 2016 v 19:48 | Adél |  Tagy
Dneska jsem tu s dalším Tagem, otázky jsem čerpala a vybírala z internetu, odkazů by bylo hrozně moc :D Vybírala jsem jen otázky, které se týkaly knížek a které mě něčím zaujaly, snažila jsem si vybírat něco zajímavého a na co jsem buď dokázala nějak odpovědět nebo jsem byla trochu na vážkách. Budu doufat, že jsem trefila ty správné otázky, které i vás budou bavit.
(Tohle můžou říct jen lidi, kteří nečtou :D)

Vzpomínky zůstávají

25. srpna 2016 v 21:06 | Adél |  Téma týdne
Každý má mnoho vzpomínek, které stojí za připomenutí. Bohužel si myslím, že některé je lepší uchovat jen ve vlastní paměti než se o ně dělit. Ale přeci jen je tu jedno období, o kterém bych dnes chtěla trochu mluvit. Je to vůbec první vzpomínka, která mě napadla, když jsem viděla téma týdne.
Trochu bych chtěla přiblížit základní školu. Když jsem chodila na základku tak ,asi jako každý, jsem si říkala: "Už abych vypadla, vůbec mě to nebaví."
Teď bych si za ty občasné kecy nafackovala. A myslím, že ani tehdy jsem to nemyslela úplně vážně, věděla jsem, že mi bude někdo chybět. Během roku odloučení od mých bývalých spolužáků se tak nějak roztřídili sami na dvě skupiny.
První skupina lidí je ta, která absolutně nejeví zájem o bývalou třídu, na pozdrav téměř ani neodpoví a na ulici dělají, že nevidí. Ze začátku mi to bylo líto, protože poslední rok na základce se naše třída vážně hodně stmelila, ale pak mi došlo, že při takovém přístupu není moje lítost na místě. Začala jsem jejich chování oplácet a zjistila jsem, že někteří mi vůbec nechybí.
Naopak z druhé skupiny jsou lidé, kteří mi jsou stále blízcí, i když se moc nevídáme. Povětšinou jsou to lidé, s kterými jsem se bavila ve škole, ale najdou se i ti, s kterými jsem se sblížila až nedávno. Za tyhle lidi jsem neskutečně ráda, protože třídy se prý kromě srazů moc nebaví. Prostě je mám pořád stejně ráda, i když se skoro nevidíme.
Upřímně, v devítce mě ty kecy začaly pomalu opouštět, protože jsem zjistila jak skvělé lidi kolem sebe mám. Po počátečních neshodách jsme se naučili táhnout za jeden provaz a byli jsme prostě taková velká parta, která dělala různé kraviny, průšvihy a vždycky jsme se v těch průšvizích podrželi.
Vždycky jsem měla dobrou třídu, takže pojem "blbá třída" ani neznám. Jsem vděčná, že zrovna v tomhle směru jsem měla štěstí.
A teď už můžu říct, že jsme měli i skvělé učitele. Pokud si to pamatuju, nebyl tam žádný, který by nám dělal problémy. Naopak. I když někteří byli přísnější, což se u naší třídy ani nedivím :D, hýřili vtipy a byli to prostě takoví pohodáři.
I když všude je střídavě oblačno, zataženo, mám i po roce na střední na základku dobré vzpomínky. Za svoji bývalou třídu jsem neskonale vděčná a a vděčím jim za spoustu skvělých zážitků. A to nejen na školních výletech a akcích. Takže jediné, co můžu říct je DĚKUJU♥
Opět trocha nostalgie na večer. Článek je tentkrát trochu osobnější. Jak se blíží opět začátek školního roku, tak jsem si prostě potřebovala zavzpomínat. Ani se mi nechce věřit, že už jdu do druháku, fakt neskutečný. Taky vám ten čas tak ubíhá?
Děkuju za přečtení a užívejte si zbytek léta♥

Skillet- Feel invincible

23. srpna 2016 v 9:54 | Adél |  Hudba
Opět jsem vybrala písničku od Skillet. A samozřejmě patří do jejich nového alba Unleashed, o kterém jsem mluvila v minulém hudebním článku. Tahle písnička mi možná přijde trochu odlišná od těch ostatních z toho alba. Ale možná je to jen můj pocit :D A já vím, že pořád otravuju s tou samou kapelou, ale do jejich písniček jsem se prostě zamilovala na první poslech. Teď mám v záloze ještě jinou kapelu, tak příště možná představím tu, uvidíme.
Pokud tahle hudba není váš šálek kávy, tak se omlouvám, ale já to sem prostě musela dát :D Ale pevně věřím, že vás to taky chytne.
Určitě mi napiště váš názor do komentářů, budu moc ráda. Užívejte si zbytek léta♥
Btw sledujte ty boží tetování :3

Moje dětské pohádkové zvyky

21. srpna 2016 v 15:33 | Adél |  Názory/úvahy
Když jsem nedávno po dlouhé době zase koukala na pohádku, přemýšlela jsem a upadala do hluboké nostalgie, co jsem dělala jako malá, když jsem byla závislá na pohádkách. Třeba teprve nedávno jsem zjistila pravé znění jedné pasáže, které jsem dřív moc nerozuměla a vytvořila si svou zkomoleninu. Měli jste to tak taky?

Vždycky jsem měla jednu pohádku, kterou jsem doslova hltala a mohla jsem se na ni koukat každý den. A občas koukala. Nikdy jsem nechápala, proč se rodiče tváří tak otráveně, když je to přeci úplně boží film. Běželo to u nás pořád. Naštěstí během chvíle jsem zase pohádku obměnila, takže nikdo nezešílel. A jak jsem to tak sledovala, naučila jsem se scénář téměř nazpamět a pak to opakovala s hlavní postavou!! Chudáci rodiče :D
Ti na mě vždycky jenom koukali, jak jsem se to mohla naučit říkat slovo od slova. A nebylo to jen u pohádek, ale i u reklam. Ještě větší psycho.
Obvykle se mnou tu pohádku sledovala ještě nějaká kamarádka a tak jsme si na to ještě hrály. Například HP. To si pamatuju do dneška, vždycky ve školní družině. A prolézačka bylo schodiště k Brumbálově pracovně :D Fantazii se prostě meze nekladou...
Občas to bylo taky na zblbnutí. Pokud znáte Teletubbies, víte, o čem mluvím :D To jsem přeskočila na ještě dřívější dobu. Jak jsem mluvila o tom sledování každý den, i tahle hovadina se stala na čas mým favoritem. A dnes si zpětně říkám, že je to pohádka určená k vymývání mozků malých dětí :D Ale mně se na tom líbily ty "minifilmy" pokud se to tak dá říct :D. Byla jsem na to tak ujetá, že když to dávali jako večerníček, rodiče mi nahráli pět kazet. Kdybych jim mohla do té doby něco poradit, řekla bych, ať to radši přepnou jinam :D
Samozřejmě hlavní postava byla vždycky hned oblíbená. Protože to byl vždy vzor statečnosti, čestnosti nebo krásy. Typický dítě bez pořádnýho názoru :D Ale tak to mají asi všechny děti. Doufám.
Teď nevím jestli je dobré koukat na pohádky. Po tom, co jsem tu napsala, mi mé dětské já přijde trochu jako retard. Je normální, že mají děti moc fantazie, ale neměla jsem jí trochu až moc? A některé pohádky by se měly rozhodně zakázat, protože jenom vedou k vypatlanosti :D
Na druhou stranu se někdy ráda podívám na pohádku i teď. Je to taková věc, co vás odvede od reality a zase si připadáte jako malí.

Doufám, že nejsem sama, co tohle dělala a budu ráda, když mi napíšete svoje zvyky do komentářů. Díky za přečtení a užívejte si léto♥

Na břehu (Drabble)

20. srpna 2016 v 11:25 | Adél |  Literární pokusy
Dnes je tu opět Drabble. Tentokrát jsem se dokázala omezit na 100 slov, nevím, jak jsem to udělala :D Snad vám nebude vadit, že je opět článek tohoto typu, ale v komentářích pod minulým Drabblem jsem dostala nová slova. Nechtěla jsem aby byly dva Drabbly hned po sobě, taky jsem na to ale nechtěla zapomenout, tak proto je Drabble už teď.
Kdo by nevěděl, co to drabble je, tak hezky popsané to najdete tady: http://www.piste-povidky.cz/sekce/drabble-koutek.
Double drabble a Tripple drabble je totéž, akorát je určený jiný počet slov (200 a 300).
Vygenerovat slova si můžete i na stránce, jejíž odkaz máte výše a nebo tady: http://slova.cetba.eu/

Harry Potter TAG

19. srpna 2016 v 10:11 | Adél |  Tagy
Na blogu Lany (http://my-sweet-winter.blog.cz/) jsem narazila na HP TAG, který se mi celkem zalíbil a tak jsem se ho rozhodla taky vyzkoušet. Jo, asi to není zrovna originální. Jako téměř každý bloger, který převezme některý z Tagů, jsem si ho trochu upravila. Některé otázky jsem doplnila, jiné odebrala.
Harry Potter byl nedílnou součástí mého dětství, jako asi každého, kdo patří do stejné generece jako já. Knihy i filmy zbožňuju doteď, tady u té série prostě věk není vůbec důležitý :D Pokud jste na tom stejně jako já, věřím, že i vám by se mohl Tag zalíbit...

Loučení (Double drabble)

17. srpna 2016 v 11:26 | Adél |  Literární pokusy
Včera večer jsem se rozhodla přidat také nějaký článek do rubriky "Literární pokusy." Na takový rozjezd tu mám Double drabble, který pro mě byl celkem výzvou, ač se to nezdá. Člověk si řekne, že takových pár řádků není nic těžkého, ale vecpat nějaký příběh do tak krátkého úseku, ještě když tam mají být všechna zadaná slova a má to dávat smysl... Bylo to těžší než jsem čekala a z původního záměru napsat Drabble, se vyloupl Double drabble, protože jsem se prostě nedokázala omezit na 100 slov. Když se jednou ponořím do své fantazie a snažím se něco kloudného vysmolit na papír, nedokážu se zastavit.
Kdo by nevěděl, co to drabble je, tak hezky popsané to najdete tady: http://www.piste-povidky.cz/sekce/drabble-koutek.
Double drabble a Tripple drabble je totéž, akorát je určený jiný počet slov (200 a 300).
Vygenerovat slova si můžete i na stránce, jejíž odkaz máte výše a nebo tady: http://slova.cetba.eu/

Zdroj: We heart it

Kdo si stojí opravdu za svým? Téměř nikdo...

16. srpna 2016 v 12:59 | Adél |  Téma týdne
"Nevadí mi názor jiných lidí, ale to, že mi ho chtějí vnutit." -Samuel Johnson
"Jsem stejného názoru s moudrými, promluvíli přede mnou." -William Congreve
"Z dvou různých názorů zvítězí vždy ten hlučnější." -Karel Čapek
"Minulost se mění podle přítomnosti. Změní-li se přítomnost, změní se i náš názor na minulost." -Bohuslav Martinů

Tito čtyři chytří pánové trefně popsali ve svých citátech, proč často, i nedobrovolně, měníme názory. Lidé, kteří nás obklopují a trávíme s nimi čas na nás mají prostě vliv ať se nám to líbí nebo ne. Často si změnu ani nepřipustíme a když nám poté někdo vytkne naší chybu nebo prostě řekne: "Hodně ses změnil/a..." Tak my se často urazíme, dotkne se nás to a ani, v naší momentální uraženosti, nezkoumáme, jestli ten člověk nemá takhle náhodou pravdu.

"Všechno jsme hodili dohromady, aniž bychom věděli, co z toho bude."

15. srpna 2016 v 10:42 | Adél |  Hudba
Meega dlouhý název článku. Vím. Ale chtěla jsem tenhle článek začít nějak neobvykle.
Jestli jste četli první WILIM, tak víte, že jsem říkala, že můj vkus na hudbu je dost rozmanitý. Tam jsem sdílela Katy Perry a její popové Rise a dnes tu mám kapelu, která převážně hraje různé druhy Rocku a jak tvrdí naše přechytralá wikipedie, tak jejich písně obsahují i prvky metalu. A je to kapela Skillet, kterou jsem objevila asi před rokem a moc jsem si ji oblíbila. Asi by vás nezajímal článek o historii této kapely a tak vám tu představím pár zajímavostí o nich a řeknu vám, proč vlastně o ní píšu zrovna dnes...
Skillet- The Resistance
! Pokud máte sluchátka, tak si radši ztlumte volume :D !

Toulky přírodou_11. 8. 2016

13. srpna 2016 v 9:39 | Adél |  Kreativní koutek
Ahooj,
ve čtvrtek jsem tak seděla a říkala si, že je akorát počasí na pořádnou procházku. A tak jsem vyrazila i přes počáteční déšť :D A protože strašně ráda fotím, a přírodu obzvlášť, tak jsem se rozhodla přidat na ukázku pár fotek. Nejsem žádný profesionální fotograf, takže to není bůh ví co, ale snad vám to nebude vadit :D