"Všechno jsme hodili dohromady, aniž bychom věděli, co z toho bude."

15. srpna 2016 v 10:42 | Adél |  Hudba
Meega dlouhý název článku. Vím. Ale chtěla jsem tenhle článek začít nějak neobvykle.
Jestli jste četli první WILIM, tak víte, že jsem říkala, že můj vkus na hudbu je dost rozmanitý. Tam jsem sdílela Katy Perry a její popové Rise a dnes tu mám kapelu, která převážně hraje různé druhy Rocku a jak tvrdí naše přechytralá wikipedie, tak jejich písně obsahují i prvky metalu. A je to kapela Skillet, kterou jsem objevila asi před rokem a moc jsem si ji oblíbila. Asi by vás nezajímal článek o historii této kapely a tak vám tu představím pár zajímavostí o nich a řeknu vám, proč vlastně o ní píšu zrovna dnes...
Skillet- The Resistance
! Pokud máte sluchátka, tak si radši ztlumte volume :D !


Tohle je písnička z jejich nového alba Unleashed, které vyšlo teprve nedávno. Proto ten článek :D V češtině to znamená "rozpoutaný" a myslím, že na všechny ty písničky to nejakým způsobem sedí. (Jinak celé album už je i na you tube). Písničky mají podle mě takovou dramatičnost, jako by bylo vážně něco rozpoutaného. Album už jsem si poslechla a musím říct, že v něm není snad jediná písnička, která by se mi nelíbila. To se mi snad stalo úplně poprvé. Vždy se našla písnička, která mi nebyla až tak sympatická nebo jsem slyšela i lepší, ale tady nic takového. Já měla problém vybrat jednu, kterou dám do článku, dlouho jsem se nemohla rozhodnout :D.
Jejich hudba se strašně dobře poslouchá i člověku, který na tenhle žánr není. To jsem už vyzkoušela na kamarádce, která je zastáncem popu a tak, ale i jí se tohle líbilo. Možná na tom má velký podíl zpěvák John Cooper, jehož barva hlasu je krásná, alespoň podle mě. Navíc mi přijde, že ty písničky odlehčuje Jennifer ( ta zpívá většinou druhé hlasy a doplňuje zpěv Johna). Ten ženský hlas ve vší té rockové hudbě je prostě zajímavý, to se nedá popřít. Oprávněně získali už dvě ceny Grammy!
Zleva: Korey Cooper, Jennifer Ledger, John Cooper, Josh Morrison
A teď už k samotné kapele. Proč ten nadpis?
Tuhle větu totiž pronesl právě John Cooper, když se dali dohromady. Pocházeli totiž z jiných kapel, které se rozpadly a tak Johna napadlo vytvořit Skillet dohromady. Takže byli taková směsice, Omeleta, jak řekl John. Skillet= česky pánvička. Na omeletu :D
Od začátku se složení už změnilo, jen, už několikrát jmenovaný, John Cooper působí už od začátku. Jednu dobu měla kapela dokonče jen tři členy. Nynější složení je John Cooper, Jeniffer Ledger, Korey Cooper a Seth Morrison. Přičemž John a Korey jsou manželé. Korey se přidala jen o tři roky později než její manžel. Kapela má šest bývalých členů a z toho je jen jedna žena.
Zajímavost na závěr, Unleashed je jejich zatím deváté album a myslím, že má před sebou velké úspěchy!
Užívejte zbytek léta♥
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama