Would you rather/ book edition

29. srpna 2016 v 19:48 | Adél |  Tagy
Dneska jsem tu s dalším Tagem, otázky jsem čerpala a vybírala z internetu, odkazů by bylo hrozně moc :D Vybírala jsem jen otázky, které se týkaly knížek a které mě něčím zaujaly, snažila jsem si vybírat něco zajímavého a na co jsem buď dokázala nějak odpovědět nebo jsem byla trochu na vážkách. Budu doufat, že jsem trefila ty správné otázky, které i vás budou bavit.
(Tohle můžou říct jen lidi, kteří nečtou :D)


1. Potkat se raději s oblibeným autorem nebo postavou?
Těžká otázka už na začátek. Kdybych pominula třeba Rowlingovou, tak bych zvolila oblíbenou postavu. Přeci jenom, kniha si vás získá zejména kvůli postavám a o autorovi toho moc nevíte. Ale zase mě láká představa povídat si s autorem o jeho díle a dozvědět se třeba, co se mu při psaní hohilo hlavou, jak to celé vymyslel, dal do kupy, kde vlastně psal a tak podobně.
Ale stejně bych asi zvolila spíše tu oblíbenou postavu.
2. Být radši v knížce žánru Fantasy nebo Sci-fi?
Oba dva tyhle žánry jsou zrovna moje nejoblíbenější. Ale vzhledem k tomu, že Sci-fi často nabízí konec světa, zánik lidstva a podobně, vybrala bych si určitě Fantasy.
3. Být radši Katniss nebo Tris?
Nevím, kdo ty otázky vymýšlel, ale přizabila bych ho :D Obě dvě série miluju. Divergenci jsem znala dřív, viděla jsem filmy i četla knížky, takže jsem si k ní vytvořila citový vztah, ale nedávno jsem objevila i Hunger games, stejně tak jsem viděla filmy a knížky momentálně čtu a v mé hlavě se vytvořil k HG stejný vztah jako k Divergenci. Tady se nerozhodnu. Ale ani jedním dějem bych si nechtěla projít. Možná, kdybych si vážně musela vybrat, byla bych radši Katniss, protože ta to nakonec alespoň přežila...
4. Mít raději oblíbenou knihu zfilmovanou nebo jako seriál?
Určitě zfilmovaná kniha. Harry Potter, Hunger games, Divergence. Jasný důkaz, proč vybírám film. Sice jsem jednu dobu žrala i PLL a občas se kouknu i teď, ale ten seriál je jen inspirovaný a přijde mi, že z knih v něm moc nezůstalo, kromě základního děje, který tam musí být.
5. Žít raději ve světě Harryho Pottera nebo Pána prstenů?
Asi ve světě Harryho Pottera. Pána prstenů mám sice taky ráda (a upřednostňuji ho i před Hobitem, což hodně lidí v mém okolí nechápe :D), ale HP je prostě HP a první pohádkové díly, kdy Harry poznával ten kouzelný svět, muselo to být prostě úžasné.
6. Být jeden den součástí knihy a mít vzpomínky, nebo rok a zapomenout?
Hm... Kdybych měla jeden den, asi bych si to užívala na plno a jen tak tam nezevlila jako kdybych tam byla rok. A měla bych potom, co vyprávět. Takže jeden den :)
7. Být raději recenzent nebo autor?
Oboje má něco do sebe a oboje bych chtěla vyzkoušet, ale radši bych byla autor. I když bych asi nikdy nedokázala vymyslet tak dokonalé zápletky, které se postupně rozhřešují a rozplétají, jak tomu občas v knihách bývá. (Takové knihy mají prostě duši)
8. Vidět radši u každé knihy nejdříve film nebo nevidět filmy vůbec?
Mně nijak nevadí, když vidím nejdřív film. U Hunger games tomu tak bylo a nepřijde mi to jako nějaká chyba. Naopak. Alespoň v té knize můžu hledat skryté souvislosti a pochopit v ní věci, které mi třeba během filmu nešly do hlavy. Navíc filmy s knížkami nikdy nejsou stoprocentně stejné, takže co :D
9. Raději si číst v jedoucím autě nebo na záchodě?
Co tohle je za otázku? :D Já si zrovna moc v autě číst nemůžu, protože v zatáčkách se mi dělá okamžitě špatně. Snažila jsem se to trénovat :D A jednu dobu mi to ani nevadilo, ale teď bych to asi nepokoušela :D Takže na záchodě. A upřímně, kdo to nikdy neudělal? :D
10. Raději mít spoustu času na čtení všech vytoužených a oblíbených knih nebo mít spoustu peněz na jejich koupi?
No ono to spolu tak nějak souvisí :D Nejraději jako oboje že jo :D Ale vzhledem k tomu, že knížky se dají i půjčit, tak radši ten čas na jejich čtení.

Snad se vám článek líbil, určitě mi napište, jaké by byly vaše odpovědi. Užívejte si zbytek léta♥
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 gitty93 gitty93 | E-mail | Web | 30. srpna 2016 v 18:37 | Reagovat

bude to znít zvláštně, ale já myslím, že kdybych potkal knižní postavu, pravděpodobně by mě to velmi zklamalo, protože kdyby byla skutečná, pevně věřím, že by se nechovala jako v knížce. Spíš bych řekl, že by se měli čtenáři raději setkávat s postavami skrze vůli autora, nebo v horším případě skrze vůli autorů fanfikcí, ale se samotnými postavami by se setkávat neměli :)

2 Carol Carol | 31. srpna 2016 v 18:24 | Reagovat

1. Já bych zvolila autora. To on vytvořil postavy, jejich povahy s nějakým záměrem a myslím, že od něho bych nejlépe poznala tu postavu.

2. Rozhodně bych si zvolila fantasy. Ať už z toho důvodu, co si napsala, ale také mám ráda nadpřirozeno a představa užívání magie či být jakákoliv nadpřirozená bytost je mi milejší než se snažit přežít před vetřelci z vesmíru :D.

3. Těžké rozhodování...zbožňuji obě série. Divergenci jsem jenom viděla, ale Hunger Games jsem i četla. Hned po prvním filmu, jsem se do této série zamilovala a než vyšel druhý film, měla jsem přečtené všechny tři díly. Za mě teda Katniss. :)

4. Určitě zfilmovaný verze, už kvůli sériím, které si zmínila. :)

5.Stoprocentně Harry Potter. Být součástí, tak dokonale vytvořeného světa by byl splněný sen.

6. Kdyby byla možnost, tak jeden den, jelikož si vytvořím vzpomínky, které mi vydrží napořád.

7. Spíše autor, ten může upustit svoji fantazii a vytvořil zajímavý příběh, plný složitých zápletek a to recenzent nemůže udělat.

8.Pro mě není problém se podívat na film dřív.

9. Také nedokážu číst v autě ani v autobuse, proto raději čtení na záchodě.

10. Za mě dost času na čtení. Jak říkáš, dají se i půjčit a v dnešní době není problém sehnat některé i ve formátu PDF.

3 Nikki Allen Nikki Allen | Web | 11. září 2016 v 21:09 | Reagovat

Určitě bych taky chtěla něco vytvořit.. :)
velmi povedený tag!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama