Jsou kudrliny vážně výhra?

18. září 2016 v 11:14 | Adél |  Názory/úvahy
Jsou lepší rovné nebo kudrnaté vlasy? A co si myslíte vy?
Dnes se nad tímto, trochu více holčičím tématem trochu zamyslím a shrnu do pár bodů, protože vím, že holky s rovnými vlasy chtějí kudrnaté vlasy a zase naopak. Jaký je můj názor a jaké jsou nevýhody kudrnatých vlasů?

Já osobně jsem majitelka kudrnatých vlasů. Nebo spíš... vlnito kudrnatých? Nejsou to takové ty kudrliny jako mají ty černošky, ale za kudrliny se to rozhodně považovat dá. Když jsem byla malá, mívala jsem celkem rovné vlasy. Během dalších let se z nich staly vlnité a posledních asi čtyři nebo pět let je už mám regulérně kudrnaté.
Od nějakých těch 13-14 let mi to začalo vadit a chtěla jsem je mít rovné. A tak nastala éra žehlení. Pamatuju si, že jsem začala přesně na silvestra, u roku si nejsem jistá, ale tipuju 2014. Byla i období, kdy jsem si ty vlasy žehlila každý den, což teď absolutně nechápu.
Za poslední dobu jsem změnila přístup a žehlení vlasů je pro mě spíš sváteční záležitostí, za což jsem ráda. Jsem za svoje vlasy ráda, beru to tak, že to moc lidí nemá a je to takový origoš :D
Často slýchávám: "Jé, ty máš přírodně kudrnatý vlasy? To máš dobrý." Nebo: "Proč si to žehlíš, když máš přírodně takový vlasy? Co by za to jiný dali..."
Co by za to jiný dali? Vážně?
Ale i přes to, že teď už to žehlení nijak zvlášť neřeším, tak občas nadávám, protože udržování kudrnatých vlasů je prostě složitější. Rovné vlasy stačí rozčesat a dotyčná může jít. To by u mě asi nedopadlo dobře.
První nevýhoda je už zmíněné česání. Když si rozčešou "kudrnatky" vlasy kartáčem, dostanou dvakrát větší objem, to, co na hlavě vznikne nemá žádný tvar, kudrliny se rozpadnou a můžou chodit kanálem :D
Vyžehlené vlasy dlouho nevydrží. Mně se třeba začnou kroutit konce už hodinu po vyžehlení :D a nejvíc mi lezou na nervy malé kudrlinky vzadu na spodních vlasech -_-
Jsou pořád zacuchané a všude lezou.
Spaní s mokrou hlavou? Ne, děkuju.
Zmíněná kudrlinka vzadu na spodních vlasech. -_-
Není vidět když jsou delší. Ostatní se chlubí, jak jim vyrostly vlasy. A já? Když se hodně zkroutí, jsou i kratší :D Zato když se vyžehlí... Já si je třeba nedávno vyžehlila asi po třech měsících a jejich délkou jsem byla dost překvapená. Trošku šok :D
Nakonec vliv počasí. Občas se zadaří a říkáte si ráno: "Ty jo, dneska to vypadá docela dobře."
Pak vyjdete ven. Ať už do mrazu, deště, větru atd. A všechno je fuč.
A tak dále, a tak dále. Nebudu si dál stěžovat :D
Tento článek byl můj momentální nápad, takže to neberte jako nějakou formu "beauty článku", to vážně ne :D Jen mě tak napadlo shrnout to do pár bodů. Aby si to přečetl třeba někdo, kdo mívá takové poznámky, jako jsem napsala výše a třeba přišel na to, že mít i rovné vlasy je fajn, i když mu to třeba přijde jako nudný stereotyp. Ale není to tak.
Snad se vám článek líbil. Jak to máte s vlasy vy?
Mějte se krásně a halvně ať se vám v novém školním roce daří♥
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ven Ven | 18. září 2016 v 16:24 | Reagovat

Já mám naštěstí rovné vlasy, takže si nemusím na nic stěžovat.
Ale jako věřím Ti, že udržovat kudrnaté vlasy je o hodně složitější, než rovné. Vidím to na své kamarádce, která má také kudrnaté vlasy jako ty. A když si je vyžehlí, tak vypadá úplně jinak. Ale jí ty kudrnaté vlasy nehorázně sluší a vypadá v nich velice roztomile.
Ale jinak máš krásné vlasy, rozhodně si je nežehli, jelikož se vlasy žehlením ničí a to by byla škody, kdyby sis je tím zničila. Neboť kudrnaté vlasy má dnes málokdo, akord tak krásné jaké máš ty. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama